Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Forum
Nėntor 30, 2020, 01:40:57 MD *
Mirė se vini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalėkalimin dhe kohėn e identifikimit
 
  Forumi Ndihmė Chat Identifikohuni   Regjistrohuni    
Regjistrohuni - Required Information
Emri i Pėrdoruesit:
Pėrdoret vetėm pėr identifikimin nė Forum.
Emri i juaj
Ky emėr nuk do tė ēfaqet nė publik
Email:
Adresa email duhet tė jetė e vlefshme.
Fjalėkalimi juaj:
Verifiko fjalekalimin:
Gjinia: N/A
Mashkull
Femėr
Verifikim Visual:
Pėrshkruaj germat qė tregohen nė imazh
Pėrshkruaj germat qė tregohen nė imazh
Zgjidhė Avatrin:
Ju lutem zgjidhė njė avatar.
Do Nothing
Ju lutemi pėrcaktoni Shtetin:
Zgjidhė Gjuhėn:
Profesioni:
Shėno profesionin tuaj
Data e Lindjes:
Shėno datėn e lindjes
Muaji i Lindjes:
shėnoni muajin e lindjes
Viti i Lindjes:
Shėno vitin e lindjes
______Kushtet e Regjistrimit______________

Ju pranoni, nėpėrmjet pėrdorimit tė kėtij forumi, se ju nuk do tė dėrgoni ndonjė material qė ėshtė i rremė, shpifės, tė pasakta, abuzive, vulgare, tė urrejtėshme, ngacmues, tė pahijėshme, profan, me orientim seksual, kėrcėnues, pushtuese e intimitetit tė njė personi, materiale tė rritur , ose ndryshe nė shkelje tė ndonjė Ndėrkombėtar apo Shtetet e Bashkuara tė ligjit federal. Ju gjithashtu pranoni tė mos postoni materiale nėse ju se keni tė drejtėn e autorit ose e keni pėlqimin me shkrim nga pronari i materialit. Spam, pėrmbytjet, reklama, letra zinxhir, skemat piramidale, dhe solicitations janė tė ndaluara nė kėtė forum.

Vini re se kjo ėshtė e pamundur pėr stafin ose pronarėt e kėtij forumi pėr tė konfirmuar vlefshmėrinė e posteve. Ju lutem mos harroni se ne nuk e monitorojmė nė mėnyrė aktive mesazhet e postuara, dhe si tė tillė, nuk jemi pėrgjegjės pėr pėrmbajtjen e tyre. Ne nuk e garantojnė saktėsinė, plotėsinė, ose vlerėn e ndonjė informacioni. Mesazhet e postuar shprehin pikėpamjet e autorit dhe jo domosdoshmėrisht pikėpamjet e kėtij forumi, stafi i saj, degėt e saj, ose pronari i kėtij forumi. Kushdo qė mendon se njė mesazh i postuar ėshtė i dėnueshėm, ėshtė i inkurajuar qė tė njoftojė njė administrator ose moderator tė kėtij forumi menjėherė. Personeli dhe pronari i kėtij forumi rezervojnė tė drejtėn pėr tė hequr pėrmbajtjet antipatike, brenda njė kohe tė arsyeshme, nė qoftė se ėshtė pėrcaktuar se ėshtė e nevojshme. Ky manual ėshtė njė proces, megjithatė, ju lutemi tė kuptojnė se ata mund tė mos jetė nė gjendje pėr tė hequr apo redaktuar nė veēanti mesazhet menjėherė. Kjo vlen pėr profilet e anėtarėve gjithashtu.

Ju mbetet vetėm pėrgjegjės pėr pėrmbajtjen e mesazheve te postuar. Pėr mė tepėr, ju pranoni qė tė mbani parrezikshėm pronarėt e kėtij forumi, ēdo faqe e internetit nė lidhje me kėtė forum, stafit tė tij, dhe filialeve tė saj. Pronarėt e kėtij forumi gjithashtu rezervojnė tė drejtėn pėr tė zbuluar identitetin tuaj (apo ēdo informacion tjetėr lidhur me tė mbledhurat pėr kėtė shėrbim) nė rast tė njė ankesė formale ose veprim ligjor qė rrjedhin nga ēdo situatė tė shkaktuar nga pėrdorimi i kėtij forumi.

Ju keni mundėsinė, si tė regjistroheni, pėr tė zgjedhur emrin tuaj. Ne ju kėshillojmė qė tė mbani emrin e duhur. Me kėtė llogari pėrdoruesi ju jeni regjistruar, ju pranoni tė mos jepni fjalėkalimin tuaj ndonjė  personi tjetėr, pėrveē njė administruesi, pėr mbrojtjen tuaj dhe pėr arsye tė vlefshmėrisė. Ju gjithashtu jeni dakord qė tė mos pėrdorni llogarinė e njė personi tjetėr pėr ndonjė arsye. Ne gjithashtu ju rekomandojmė tė pėrdorni njė kompleks unik dhe fjalėkalimin pėr llogarinė tuaj, pėr tė parandaluar vjedhjen e llogaris.

Pasi ju tė regjistroheni dhe tė hyni brėnda pėr kėtė forum, ju do tė keni mundėsi tė plotėsoni njė profil tė detajuar. Ėshtė pėrgjegjėsia juaj tė paraqesė informata tė pastėrta dhe tė sakta. Ēdo informacion i forumit ose stafi i pėrcakton si tė pasaktė ose i rėndomtė nė natyrė, do tė hiqen, me ose pa njoftim paraprak. Sanksionet e pėrshtatshme mund tė jenė i zbatueshme.

Ju lutem vini re se me ēdo funksion, Adresa IP e juaj ėshtė e regjistruar, nė rast se ju duhet tė ndaloheni ne forum ose ISP komunikuar. Kjo do tė ndodhė vetėm nė rast tė njė shkelje e madhe e kėsaj marrėveshjeje.

Gjithashtu vini re se software i vendos njė cookie, njė file teksti qė pėrmban pjesė tė informacionit (si pėr shembull emrin e pėrdoruesit dhe fjalė), nė cache shfletuesit tuaj. Kjo pėrdoret pėr tė ju mbajė mend jashtė /. Software nuk mbledhim ose tė dėrgojė ndonjė formė tjetėr tė tė dhėnave nė kompjuterin tuaj.

Mundėsuar nga MySQL Mundėsuar nga PHP Powered by SMF 1.1.21 |SMF © 2013, Simple Machines XHTML 1.0! CSS!
Faqja u krijua nė 0.046 sekonda me 8 veprime.


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02484 sekonda me 37 veprime