Shėnimi i Fundit - padukėshėm
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

Veriu LajmeRisi nė mergimtari.chGjenerali Serb ”Hallakat” Ballkanin Tregon Gjithcka Mbi Kosharen !!   
Gjenerali Serb ”Hallakat” Ballkanin Tregon Gjithcka Mbi Kosharen !!

Gjenerali Serb ”Hallakat” Ballkanin Tregon Gjithcka Mbi Kosharen !! Serbia Ne Kembe I’a Nxurr Te Zezat…

February 26, 2021AdminGjenerali i pensi.onuar serb i dënuar për krime lufte, Vladimir Lazareviq, i cili ishte komandant i Korpusit të Prishtinës të –ish-Ushtrisë Jugosllave gjatë kohës së luftes ne Kosovë, zbulon dëshmitë e tij nga koha e luftës dhe tmerrin e Betejës së Koshares.
Gjenerali serb ka folur edhe për betejen e Koshares ne te cilën forcat ushtarake serbe pësuan humbje të mëdha.
Gjenerali serb duke folur për Betejën e Koshares, thotë se më më 9 pril ndodhi thyerja e kufirit dhe hyrja e trupave të UÇK-së në Kosovë nga Shqipëria.
Sulmi ishte i tmerrshëm, dhe armiku ishte shumë, i armatosur mirë, me mbështetje të mirë ajrore dhe instruktorët më të mirë të NATO-s … Ishte një Vietnam në miniature. Nuk ishte beteja vetëm e Karakollit të Koshares, ishte një front prej 15 kilometrash”.
“Ishin këputur të gjitha lidhjet me vijën e parë të frontit. Unë merrja raport nga ura ime komanduese. Përveç përshkrimit të hollësishëm të këtij kaosi, ai tha Ne do ta mbrojmë kufirin me çdo kusht! me shkronja të theksuara. U rrëqetha kur i lexova këto fjalë dhe u përgjigja: ‘Mbajeni, mbrojeni Serbinë. Ne po vijmë’, dhe këtë do ta kujtoj derisa të jem gjallë. Ne shkuam në vijën e parë të luftimeve. Në atë kohë, gjeneral Pavkoviç ishte gjithashtu pranë meje, i cili përshëndeti fjalët e mia dhe urdhëroi të ashtuquajturin homologun tonë nga ana jone.
Gjenerali serb flet me dhembje kur e kujton tërheqjen e ushtr,së serbe nga Kosova
“Në atë moment kisha probleme të tjera. Unë duhej të tërh.qja njerëzit dhe pajisjet pa përjetuar një debakël.
Nga Admin, Mėrkurrė, 17 Mars 2021 11:57, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal C1.2 rc2 ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02327 sekonda me 32 query