Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeOPINIONEMbledhja e Kuvendit pėr rrėzimin e Qeverisė, tubim i theēafjes tė Kosovės !   
Mbledhja e Kuvendit pėr rrėzimin e Qeverisė, tubim i theēafjes tė Kosovės !


Nga Skënder MULLIQI


Rrëzimin e Qeverisë , e dëshirojnë të gjithë ata të cilët e ropën Kosovën.Së nuk dojnë më ju dalë në shesh malverzimet të cilat i kan bërë për 20 vite . Qeveria qe e drejton ,Albin Kurti për ta është bërë rreziku me i madh. Për ata janë ngritur serish si korbat , për të rrëzuar Kurtin nga pushteti. Më qenë ai vezë , e kishin përplasur fortë për muri.Këtij orkestrimi në këtë marshim në kohë kolere, ju kan bashkangjitur moti disa nga krerët e LDK-së duke gjetur justifikime të pabaza, së qëllimi i tyre është krejt diku tjetër.Ju kanë zënë bishtin më derë, dhe i ngrehin për kerpeshi bash kah të dëshirojnë, së i kan futur jo pa dëshirën e tyre në vallën e pasurimeve të paligjshme.Deri tash kan qenë të pa prekshem nga ligji.Dhe, e kan zgjedhur kohën që të luajnë vallën e djallit tash kur Kosova dhe njerëzit e saj, po përballën më jetë a vdekje nga pandemia e shekullit. Ne emer të shtetit dhe te popullit , duke u proklamuar si shpëtimtarë të Kosovës, e kan pru gjendjën që më ik kush ka ti shohin sytë prej këtij vendi .Zor shumë ish ma pa e ndëgjuar së qka po u qmistojshin dhe qka po dijshin kjo klase politike për së mbrapshti?! Pushtetin do ta humbin, së rrota e historisë nuk kthehet mbrapa. Të gjithë edhe fëmijët në djep siq thotë një fjalë e popullit, po e dinë së si e udhëhoqën shtetin deri me sot.Le të bëhën të gjithë bashkë në zgjedhjet e radhës , nese ndodhë të rrëzohet qeveria , së nuk do të fitojnë . Mjaftë populli kan duruar dhe jetuar keq, nga kjo kastë politike grabitqare … Dhe, duket së nuk do të heqin dorë të mbajnë tubim më të vetmin pikë të rendit të ditës-mocion për rezimin e Qeverisë?A ka porosi më të keqe së kjo për popullin, që mos të gjendet qellimisht një gjuhë e përbashkët e partnerve te koalicionit, këtu më shumë bëhët fjalë për LDK që kjo situatë të kalohet. Nese mbahet një tubim i Kuvendit, sigurisht së në historinë e shqiptarëve, do të mbahet në mend , si një tubim dreqërish dhe i theqafjës të shtetit të Kosovës…!


 
Nga Deēani, Martė, 24 Mars 2020 10:33, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.14695 sekonda me 30 veprime