Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeOPINIONEDeputeti i mirė dhe i keq(bizar)   
Deputeti i mirė dhe i keq(bizar)

Deputeti i mirë dhe i keq(bizar)


Nga: Prof.dr. Binak Maxharraj Më: 31 mars 2020 Në ora: 07:54


 Prof.dr. Binak Maxharraj
1.Deputeti i mirë.Deputet duhet të jetë njëri i ndërshëm i besës dhe burrnisë,sepse burrat e grat e ndërshme vetë duhet te shohin nga është e drejta,do të dijnë së kah t’ia mbajnë.Deputeti duhet të çojë në vend vërdiktin e popullit dhe jo te partive politike.


Deputeti duhet të jëtë njëri i edukuar,i shkolluar.Në mesin e deputeteve nuk duhet te zgjidhën njërëzë intrigasha,spiuna,nuk duhet të zgjidhën njërëz antikombëtar,në mesin e deputetëve nuk bënë të këtë intrigasha,njërëz të pamoralshëm dhe rrugaqa.Pra,populli për deputet duhet zgjedhë më të mirët,duhet zgjedhë me te diturit,më të shkolluarit.


Deputeti që vepron në Parlament për hirë të ndonjë partije ai nuk është deputet i mirë,ai bënë një fajë për kombin,sepse kështu e ngritë partin mbi kombin dhe interesin e popullit.


Kjo është bukuria e së mirës me qenë deputet,i respektueshëm qe e qonë amanetin e popullit në vend.


2.Deputeti i keq,katil,bizar?!


Por,a ka gjithëmonë deputet të këtillë të mirë dhe te dashur për popullin me shumë së për partinë.Jo,nuk ka?!Ka Parlamente,po edhe në këtë tonin,njërez te pa dijshëm,të pashkolluar dhe shumë të pa edukuar.Parlamenti nga njërëzit e tillë mund me qenë çdo gjë veç se jo Parlament.Në Parlamentin tonë nuk ndegjohët ndonjë gjë e mirë ne interes te popullit por veç kundër tij.


Në Parlamentin ka njërez shumë të pa moralshëm ku me shumë ndegjonë sharje e fyerje dhe nençmime të njeri tjetrit,secili mundohet me qenë më azgan së tjetri por në të vertetë nuk janë askushi.Në Parlament deputetet tanë më shumë piskasin se sa flasin.


Në Parlamentin tonë ka shumë inate dhe aspak mirësi,mes deputeteve,shtyrje brylash për interesat partiake,se sa për interesat e kombit.Parlamenti i jonë më shumë ka qenë ne funksion të se keqe se sa të së mirës.Deputetet e Parlamentit tonë shumë hërë nuk janë në funksion të mbrojtjes se kombit,nuk janë në mbrojtje të kufijve te vetë,nuk janë në mbrojtje te sovranitetit dhe integritetit te shtetit.Këtë më së miri e tregoi humbja e Çakorrit,te cilët e banë aktin me të turpshëm në historin Parlamentare të Kosovës,të mos themë se shumica prej tyre janë edhe antikombëtar.


Asgjë nuk është kjo së çka do të ndodhë me vonë më Serbinë.Planet për korrigjimin e Kosovës(me harta e skica) po rrijnë nepër nëpër sirtarë.Një ditë jo te larget do te dalin para jush dhe ju prap mos veproni me kokat e juaj,por me ato bosav t’uaj dhe te huajve.


Mjerë populli qe ju ka,qe ju ka zgjedhë?!


Deputetet e parlamentit tonë rrexojnë dhe qojnë qeverit sipas tekeve te shefave te partive te tyre,dhe aspak nuk veprojnë sipas verdiktit qe ua ka besuar populli.Ata shpeshë nuk dalin në mbrojtje te interesave te kombit por futën në kalkulimet makabre te shefave te tyre.

Për hirë të këtyre deputetev dhe shefave te tyre e kemi këtë gjendje siç e kemi,sepse luftojnë për pushtet e jo për shtet.Për këtë aresye e këmi këtë gjendje të mjerueshme në vend ku për çdo ditë po na ikë rinia e jonë e shkolluar pjesa me e bukur dhe me e shendëtëshme e kombit e cila sorrollatë nëpër Evropë,sepse ju deputet nuk bëtë asgjë për të mirën e tyre qe ata të rrijnë këtu të punojnë dhe veprojnë për shkak te nepotizmit bizar,nuk bëtë asgje sepse ua vodhët ardhmerinë,ua dhatë arratinë.


Deputet juve dhe shefave te juaj historia do te ju denoi sepse asgje nuk bëtë për popullin i cili ju zgjodhë të cilin e latë në skamje dhe varferi te skajshme.


Deputet zoti ju marroftë,o të pafytyrë mallkimi i historisë do te bije mbi ju.


Nga Deēani, Martė, 31 Mars 2020 09:38, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02462 sekonda me 30 veprime