Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeOPINIONEEu, i mjeri Ramush eu...?!   
Eu, i mjeri Ramush eu...?!

Eu, i mjeri Ramush eu...?!


 


Nga: Binak Maxharraj Më: 25 prill 2020 Në ora: 16:24

  


 


  


Binak Maxharraj


 


 
Kurr nuk qe në gjendje të ngritësh vetë më këmbëtë e tua.Partin e le të shtrime për tokë pa mujtë te marrë vehtën asnjëherë ne zgjedhje. Kur nuk je i zoti te ngulësh ne këmbet tua,këmbet tua janë bërë si kungala,paterica duke u terheqë zhagë herë të një parti,herë të tjetra. Këto mjerimet tua politike,lakmia për pushtet,lakmia për te ecë me kingala,apo paterica ne tërë pas luftën po e demtojnë AAK,duke iu lepi tuljifarë partie,po te ngrehin zhag,po lujan me ty,sepse e kanë hetuar se je i etur për pushtet. Sikur AAK te mendonte për vehte,e jo për te tjërët,do te delte me mirë në zgjedhje.


Eu,Ramush,eu së në ç'gjendje e kë sjellë partinë duke u bërë patericë e partive tjera. Ani shikojeni se si i buzëqeshet padronit Avdullah Hoti për ndonjë postë ne qeveri. Sa poshtë ka rënë katundi i AAK gjithëmonë lypsare postesh me paterica,e jo të qendroi e fortë dhe krenare me këmbet e veta. Deri kur kështu....kur do te bëhesh vetëvehtja...sa gjynah,hero ne luftë kurse lypsar postesh me paterica ne paçë duke iu rrasë partive tjera. Ku ka mbetë krenaria e jote e fituar në luftë.
Nga Deēani, Premte, 01 Maj 2020 12:01, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.12822 sekonda me 30 veprime