Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeOPINIONELetėr zotėrisė sė nderuar Albin Kurti, kryeministėr nė detyrė i Kosovės   
Letėr zotėrisė sė nderuar Albin Kurti, kryeministėr nė detyrė i Kosovės

Letër zotërisë së nderuar Albin Kurti, kryeministër në detyrë i Kosovës


Prof.dr. Eshref YmeriNga Prof.dr. Eshref Ymeri Më 1 maj 2020 Në ora: 21:26


 Albin Kurti
Sapo u njoha në internet me Vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për vazhdimin e punës Suaj si Kryeministër në detyrë, Vendim që hodhi poshtë Dekretin e Presidentit Hashim Thaçi, i cili, në bashkëpunim të ngushtë me Isa Mustafën, votuesit e Vetëvendosjes më 06 tetor 2019 i konsideron thjesht si delemilet, me të cilët mund të sillet sipas dëshirave të veta.Nderim dhe respekt të thellë për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës.Prof.dr. Eshref YmeriSinsinati, Ohajo


01 maj 2020


Nga Deēani, Premte, 01 Maj 2020 19:58, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02267 sekonda me 30 veprime