Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeLajme Nga BotaLavrov koordinohet me Serbinė para takimit nė Uashington   
Lavrov koordinohet me Serbinė para takimit nė Uashington

Lavrov koordinohet me Serbinë para takimit në Uashington


Më: 18 qershor 2020 Në ora: 12:51


 Sergei Lavrov dhe Ivica Daçiq
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov mbërriti sot në Beograd për të diskutuar mbi bashkëpunimin politik dhe ekonomik, Ballkanin dhe çështje të tjera ndërkombëtare me presidentin Aleksandar Vuçiq dhe ministrin e Jashtëm Ivica Daçiq.
Kreu i diplomacisë ruse u prit në aeroport nga kolegu i tij Ivica Daçiq.


Ai do të ketë një takim në Beograd me presidentin Aleksandar Vuçiq, dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, si dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës Millorad Dodik.Nga Deēani, Enjte, 18 Qershor 2020 13:44, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.15451 sekonda me 39 veprime