Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeAKTUALEPublikon listėn e deputetėve tė cilėt e votuan Gjykatėn Speciale, ish deputeti i VV-sė me akuza tė rėnda ndaj Thaēit, Veselit e Mustafės   
Publikon listėn e deputetėve tė cilėt e votuan Gjykatėn Speciale, ish deputeti i VV-sė me akuza tė rėnda ndaj Thaēit, Veselit e Mustafės

Publikon listën e deputetëve të cilët e votuan Gjykatën Speciale, ish deputeti i VV-së me akuza të rënda ndaj Thaçit, Veselit e Mustafës

Nga: A.M. Më: 24 qershor 2020 Në ora: 20:29Mustafa, Thaçi e VeseliIsh deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kureshi ka*eaguar pasi Gjykata Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së Kadri Veselit.
            Ai në postimin e tij në Facebook, ka publikuar listën e 82 deputetëve të cilët e votuan themelimin Gjykatës Speciale.
            Po ashtu, ai në postimin e tij në Facebook, ka shkruar se  “këta persona, përveç presionit mbi deputetët, kanë blerë edhe votat madje duke falur pasuri publike, poste ambasadorësh, terminale doganore, poste qeveritare e vende udhëheqëse të ndërmarrjeve publike”.

Postimi i plotë:

DEPUTETËT E KUVENDIT TË KOSOVËS QË VOTUAN GJYKATËN SPECIALE

            Për këtë votim angazhim të veçantë kanë dëshmuar Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Isa Mustafa me bashkëmendimtarët antishqiptarë, megjithë kundërshtimin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të popullit.
            Pikërisht këta persona, përveç presionit mbi deputetët, kanë blerë edhe votat madje duke falur pasuri publike, poste ambasadorësh, terminale doganore, poste qeveritare e vende udhëheqëse të ndërmarrjeve publike.
            Të gjithë ata/o deputetë shqiptarë që votuan këtë gjykatë diskriminuese, të njëanshme e raciste, pa dallim, bashkë me iniciuesit e krijimit të saj Thaçi, Veseli dhe Mustafa, janë turpi dhe rrënuesit e Kosovës, përbaltësit e luftës së drejtë të UÇK-ës dhe rrënuesit e Lirisë së Kosovës!

Present,88
 Not Voted,0
 No,5
 Yes,82
 Abstain,1

1,Kadri Veseli PDK,PDK,Yes
 2,Enver Hoxhaj PDK,PDK,Yes
 3,Elmi Reçica PDK,PDK,Yes
 4,Rafet Rama PDK,Abstain
 5,Raif Qela PDK,PDK,No
 6,Agim Aliu PDK,PDK,Yes
 7,Fadil Beka PDK,PDK,Yes
 8,Labinotë Demi-Murtezi PDK,PDK,Yes
 9,Sala Berisha-Shala PDK,PDK,Yes
 10,Bekim Haxhiu PDK,PDK,Yes
 11,Xhavit Haliti PDK,PDK,Yes
 12,Ramiz Kelmendi PDK,PDK,Yes
 13,Latif Gashi PDK,PDK,Yes
 14,Adem Grabovci PDK,PDK,Yes
 15,Azem Syla PDK,PDK,Yes
 16,Zenun Pajaziti PDK,PDK,Yes
 17,Agim Çeku PDK,PDK,Yes
 18,Naim Fetahu PDK,PDK,Yes
 20,Besim Beqaj PDK,PDK,Yes
 21,Nezir Çoçaj PDK,PDK,Yes
 22,Gëzim Kelmendi Pa Gr,Yes
 23,Rrustem Mustafa PDK,PDK,Yes
 24,Mexhide Mjaku-Topalli PDK,PDK,Yes
 25,Flora Brovina PDK,PDK,No
 26,Blerta Deliu-Kodra PDK,PDK,Yes
 27,Selvije Halimi PDK,PDK,Yes
 28,Margarita Kadriu-Ukelli Pa Gr, Yes
 29,Xhevahire Izmaku PDK,PDK,Yes
 30,Luljeta Veselaj-Gutaj PDK,PDK,Yes
 31,Safete Hadërgjonaj PDK,PDK,Yes
 32,Ganimete Musliu PDK,PDK,No
 33,Nait Hasani PDK,PDK,No
 34,Shaip Muja Pa Gr,Yes
 35,Fadil Demaku PDK,PDK,No
 36,Hajdar Beqa PDK,PDK,Yes
 37,Salihe Mustafa PDK,PDK,Yes
 38,Vjosa Osmani LDK,LDK,Yes
 39,Teuta Rugova LDK,LDK,Yes
 40,Anton Çuni LDK,LDK,Yes
 41,Ismet Beqiri LDK,LDK,Yes
 42,Nuredin Ibishi LDK,LDK,Yes
 43,Arben Gashi LDK,LDK,Yes
 44,Sabri Hamiti LDK,LDK,Yes
 45,Armend Zemaj LDK,LDK,Yes
 46,Njomza Emini LDK,LDK,Yes
 47,Naser Osmani LDK,LDK,Yes
 48,Lirije Kajtazi LDK,LDK,Yes
 49,Hatim Baxhaku LDK,LDK,Yes
 50,Shpejtim Bulliqi LDK,LDK,Yes
 51,Muhamet Mustafa LDK,LDK,Yes
 52,Fatmir Rexhepi LDK,LDK,Yes
 53,Sadri Ferati LDK,LDK,Yes
 54,Ali Sadriu LDK,LDK,Yes
 55,Adem Salihaj LDK,LDK,Yes
 56,Blerim Grainca LDK,LDK,Yes
 57,Agim Ademaj LDK,LDK,Yes
 58,Salih Morina LDK,LDK,Yes
 59,Alma Lama LDK,LDK,Yes
 60,Besa Gaxherri LDK,LDK,Yes
 61,Teuta Sahatqija LDK,LDK,Yes
 62,Doruntinë Maloku LDK,LDK,Yes
 63,Veton Berisha LDK,LDK,Yes
 64,Etem Arifi LDK,LDK,Yes
 65,Murat Hoxha LDK,LDK,Yes
 66,Agim Kikaj LDK,LDK,Yes
 67,Bardhyl Meta LDK,LDK,Yes
 68,Milazim Haliti LDK,LDK,Yes
 69,Synavere Rysha LDK,LDK,Yes
 91,Blerim Shala Pa Gr,Yes
 96,Melihate Tërmkolli LDK,LDK,Yes
 97,Milena Milicevic SL,SL,Yes
 98,Bojan Mitic SL,SL,Yes
 99,Serdjan Popovic SL,SL,Yes
 100,Slavko Simic SL,SL,Yes
 101,Slobodan Petrovic SL,SL,Yes
 102,Sasa Milosavljevic SL,SL,Yes
 103,Milka Vuletic SL,SL,Yes
 104,Jasmina Zivkovic SL,SL,Yes
 105,Jelena Bontic SL,SL,Yes
 106,Adem Hodza SL,SL,Yes
 113,Mufera Serbica-Sinik 6+,6+,Yes
 114,Duda Balje 6+,6+,Yes
 115,Danush Ademi 6+,6+,Yes
 116,Kujtim Paçaku 6+,6+,Yes
 117,Fikrim Damka 6+,6+,Yes
 118,Çerim Bajrami 6+,6+,Yes
 119,Nenad Rasic Pa Gr,Yes
 120,Emilija Redzepi PDK,PDK,Yes
Nga Deēani, Mėrkur, 01 Korrik 2020 16:59, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02627 sekonda me 30 veprime