Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeLajme Nga KosovaPDK-ja votoj gabimisht, duan rivotim pėr bisedimet   
PDK-ja votoj gabimisht, duan rivotim pėr bisedimet


Me kërkesën e opozitës, të enjten në Kuvendin e Kosovës u votua mocionit ndaj zëvendëskryeministres Edita Tahiri. Pika e 1 e këtij mocioni kërkon që Qeveria të kushtëzojë vazhdimin e dialogut me Serbinë me zbardhjen e fatit të të pagjeturve.
Kjo ishte njëra nga kërkesat më këmbëngulëse e opozitarëve të cilët kishin kërkuar mocion nga kryenegociatorja Edita Tahiri.


Në ndërkohë deputetë e PDK-së nuk e kanë kuptuar për çfarë kishin votuar dhe po kërkojnë nga sekretaria e Kuvendi që ta rikthejë mocionin në votim ose për këtë të votohet të premten.


Sipas Rregullores së Kuvendit, rregulli 25, thuhet se Mocioni për Interpelancë për të njëjtën çështje nuk mund të votohet pa kaluar gjashtë muaj, d.m.th., lejohet të bëhet mocion i tillë vetëm dy herë në vit. Përkundër kësaj, PDK po kërkon ta riktheje mocionin në rivotim qysh të premten./marrë nga webi BOTA SOT/
Nga Albin, Enjte, 10 Maj 2012 20:13, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.13589 sekonda me 39 veprime