Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeLajme Nga KosovaVrasėsi i dy policėve Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt, ish truprojė e Ramush Haradinajt   
Vrasėsi i dy policėve Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt, ish truprojė e Ramush Haradinajt

Vrasėsi i dy policėve Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt, ish truprojė e Ramush Haradinajt
Nga: P.R Mė: 24 nėntor 2016

[IMG]http://www.mergimtari.ch/luzern/isuf_haklaj_sebahate_tolaj.jpg[/IMG]


Isuf Haklaj dhe Sebahate TolajSot bėhen 13 vite qė nga vrasja e dy policėve tė Kosovės, Sebahate Tolaj dhe Isuf Haklaj.
Isuf Haklaj dhe Sebahate Tolaj ishin hetues policorė, tė cilėt ishin duke hetuar vrasjet nė rajonin e Dukagjinit, vrasjen e Tahir Zemajt dhe Smajl Hajdarajt.
Kjo vrasje si edhe shumė vrasje tė tjera konsiderohet tė jetė vrasje politike.
Shoqata “Thirrje pėr drejtėsi”, shoqatė kjo e  themeluar nga familjarėt dhe viktimat e atentateve me motive politike nė Kosovė, edhe sot ka kėrkuar drejtėsi pėr Sebahate Tolajn dhe Isuf Haklajn dhe pėr tė gjitha vrasjet tjera politike,
“Edhe njė vrasje e dyfishtė politike. Nė cilėsinė e hetuesve policorė , nė njė atentat u vranė oficerėt policorė Sebahate Tolaj dhe Isuf Haklaj , njėkohėsisht edhe ish luftėtarė tė Betejės sė Kosharės. U vranė me tė vetmin motiv se hetonin vrasjet politike nė Rajonin e Dukagjinit , atė tė Tahir Zemajt dhe tė Smajl Hajdarajt. Vetėm njė nga vrasėsit-dorasi , Bedri Krasniqi ish truproje e Ramush Haradinajt ėshtė dėnuar me burg pėr kėtė vrasje tė dyfishtė. Drejtėsia jonė ( dhe ndėrkombėtare) e ēmendur nuk shkoj mė tej , as nuk identifikuan dorasėt tjerė qė morėn pjesė dhe as urdhėrdhėnėsin. Drejtėsi pėr Sebahate Tolajn dhe Isuf Haklajn! ... dhe pėr tė gjitha vrasjet tjera politike!”, thuhet nė postimin nė faqen e tyre nė facebook./BSNga Deēani, Enjte, 24 Nėntor 2016 16:39, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02964 sekonda me 39 veprime