Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeRisi nė Mergimtari.chUnė po t’mallkoj sa herė po ma luan gurin, por Gjuriqin e arrestuan ta rriste namin Presidenti, e t’ia thyente kurrizin Kryeministrit   
Unė po t’mallkoj sa herė po ma luan gurin, por Gjuriqin e arrestuan ta rriste namin Presidenti, e t’ia thyente kurrizin Kryeministrit

[IMG]http://www.mergimtari.ch/foto/gjur-1.jpg[/IMG]]


… e unė po ta them, se ndėrskamcat i pate nga “komandantat e Bllacės” e kurrė s’e hetove lum miku,…
Shnet e rrnoftė Rugova qė kurrė s’do t’pranoj kufi tjetėr pos Ēakorrit.

Ēun Lajēi

Miku im Ramush

Mora vesh se “ Lista Serbe” u largua nga qeveria. Zoti na lasht shnosh, se boll jam gėzua e besoj edhe shumė tė tjerė. Andaj gėzohu edhe ti lum miku.
Me anmiqtė s’kan mujt t’bahen miq as t’parėt tonė para qinda vitėsh.
Qeverisje me ata qė kokat i kanė n’Beograd e baglat i bajnė n’Kosovė, nuk ka.
Por as me krentė e shitun shqiptar nuk mund tė ecėsh drejt lum vllau.

Ata shpirtin ia kan shitė dreqit para se t’bahen bashkė me ty. N’fakt, Hashimi e Kadria kan qenė e janė e zeza jote dhe e jona. Gjithēka qė po bahet pėr “shkelqim” n’media kėtyre ditėve, pra edhe arrestimi i Gjuriqit, ishte nji regji amatoreske e nji regjizori nga Broja, pėr rrėzimin tand, sepse andrrėn pėr ratifikimin e Demarkacionit e realizuan pėrmes teje, e tani s’iu duhesh ma, prandaj e xhiruan nji film ku kryepėrsonazhi vdiq (u lirua) n’fillim tė filmit, dhe aty u krye edhe filmi se Gjuriqin e ēuan n’Merdare. Ēfarė budallakie more Zot!
Ramush vllau. Ky film do t’ishte bindės pėr shikuesin, sikur kryepersonazhi (Gjuriqi) tė burgosej dhe tė gjykohej. Por nuk ndodhi, sepse inskenimi i diletantit ishte ta rriste namin e Presidentit, e t’ia thyente kurrizin Kryeministrit.
Sepse kjo maskaradė e Hashimit ndodhi para 6 vitesh e sa, kur u vra nji polic n’Veri! Apo?
Tani s’di ē’tė them, pos fjalės plakut:-biro ruaju samarit qė vret n’shpatulla, se t’len pa kamė!
Ramush vllau

Unė nji trohė po t’mallkoj sa herė po ma luan gurin, e po t’bekoj sa herė po e ēon n’Ēakorr. Nejse.
Mendoj se miku s’asht mik nėse nuk ta thot t’vėrtetėn n’sy, e unė po ta them, se ndėrskamcat i pate nga “komandantat e Bllacės” e kurrė s’e hetove lum miku, e unė kot qė tė dua, e kot qė tė mbeshtes, se hajėr prej meje kurrė s’pate!
Shnet e rrnoftė Rugova qė kurrė s’do t’pranoj kufi tjetėr pos Ēakorrit.Nga Deēani, Enjte, 29 Mars 2018 15:56, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.11767 sekonda me 39 veprime