Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeRisi nė Mergimtari.chLufta e Thaēit pėr tė shpėtuar, por Gjykata Speciale e ka listėn...   
Lufta e Thaēit pėr tė shpėtuar, por Gjykata Speciale e ka listėn...

Lufta e Thaçit për të shpëtuar, por Gjykata Speciale e ka listën...


Nga: N.Sh Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 20:33Hashim Thaçi

 


Opinionisti dhe analisti politik, Faik Krasniqi thotë se, presidenti i Kosovës është në gjendje të bëjë çmos për të shpëtuar nga Gjykata Speciale.Sipas Krasniqit ai për të shpëtuar luan bixhoz edhe me territorin e Republikës së Kosovës.

Por, Krasniqi është skeptik se Thaçi do të shpëtoj prej Gjykatës Speciale.


Image
Faik Krasniqi

Foto galeri

Ai shton se, kjo Gjykatë e ka listën me emrat e njerëzve të cilët do të akuzohet për krimet e pretenduara të luftës, qoftë ai edhe Hashim Thaçi.“Hashim Thaçi është në gjendje të bej çmos vetëm e vetëm të shpëtojë nga Gjykata Speciale. Madje duke luajtur edhe bixhoz me territorin dhe shtetësinë e Kosovës. E lëre më me shokët e luftës. Pavarësisht tendencave të tij, nuk besoj që do ja arrij qëllimit, sepse Gjykata Speciale ka listën dhe njerëzit që do akuzohen për krimet e pretenduara të luftës, qofte ai edhe Hashim Thaçi”, përfundon Krasniqi.


Nga Admin, Diele, 10 Nėntor 2019 09:24, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02309 sekonda me 30 veprime