Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeLajme Nga KosovaAAK: Qeveri vepro!   
AAK: Qeveri vepro!

AAK inkurajon pėr kujdes dhe vendosmėri nė vendosjen e oficerėve policorė dhe doganorė nė pikat 1 dhe 31.

Kryesia e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) vlerėson se operacioni qė pritet tė ndėrmerret nesėr (e premte, 16 shtator 2011) nga institucionet vendore, EULEX-i dhe KFOR-i, ėshtė i rėndėsisė sė veēantė si njė prej hapave tė vendosjes sė autoritetit shtetėror nė veri tė Kosovės.

“Kryesia e AAK-sė inkurajon institucionet e Republikės sė Kosovės, sikurse edhe mekanizmat ndėrkombėtarė nė Kosovė, KFOR-in dhe EULEX-in, qė me kujdes dhe me vendosmėri tė realizojnė pėrmbushjen e qėllimit legjitim dhe demokratik tė vendosjes sė oficerėve policorė dhe doganorė nė vendkalimet kufitare 1 dhe 31, thuhet nė njė njoftim tė kėsaj partie.

Kryesia e AAK-sė vlerėson koordinimin dhe angazhimin e pėrbashkėt tė institucioneve vendore dhe mekanizmat ndėrkombėtarė nė Kosovė me synim tė sigurimit tė udhėheqjes sė pėrkushtuar tė operacionit Kushtetues dhe ligjor. /Indeksonline/Nga Albin, Premte, 16 Shtator 2011 08:14, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.02941 sekonda me 39 veprime