Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Lajmet

mergimtari.ch LajmeLajme Nga KosovaKrasta, Hashim Thaēit: Jeni nė gjendje tė flisni shumė dhe tė mos thoni asgjė, ja si reagon presidenti   
Krasta, Hashim Thaēit: Jeni nė gjendje tė flisni shumė dhe tė mos thoni asgjė, ja si reagon presidenti

Krasta, Hashim Thaçit: Jeni në gjendje të flisni shumë dhe të mos thoni asgjë, ja si reagon presidenti


Më: 7 shkurt 2020 Në ora: 21:52


 Adi Krasta dhe Hashim Thaçi
Presidenti Hashim Thaçi është duke u intervistuar sonte nga gazetari shumë i njohur, Adi Krasta.Kur ku i fundit po e pyeste Thaçin për rolin e tij në drejtim me partitë politike, Presidenti përgjigjej siç di ai.“President, ju jeni në gjendje të flisni shumë, por të mos thëni asgjë që i hynë në punë gazetarit”, i tha Krasta, Thaçit.


Presidenti në anën tjetër tha se “kjo nuk është e vërtetë” dhe se ai ka qenë një nga politikanët më transparent me gazetarët.


Megjithatë Thaçi njihet për “provokimet” e tij ndaj gazetarëve. Ai edhe në disa raste – gjatë konferencave për media, u ka kthyer gazetarëve përgjigje krejtësisht tjera, përkundër pyetjeve insistuese që kanë shkuar në drejtim të tij.
Nga Deēani, Shtunė, 08 Shkurt 2020 10:14, Komentet(0)
Komentet


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.03087 sekonda me 39 veprime